Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa

Oddział Dolnośląski

szybki kontakt

  • ul. Borowska 138,
    50-552 Wrocław
  • Prezes 507 794 866
  • sitp@sitp-wroclaw.pl

Koło Góra

Koło Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa we Wrocławiu zostało utworzone w Górze 18 maja 2009 r. wówczas to na świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze przy ul. Kościuszki 4 nastąpiło spotkanie Prezesa Oddziału SITP we Wrocławiu Pana Zbigniewa Klima, któremu towarzyszyła Pani Maria Drapiewska (sekretarz zarządu Oddziału SITP we Wrocławiu) z 21 funkcjonariuszami KP PSP w Górze chcącymi wstąpić w szeregi stowarzyszenia.

Podczas uroczystego spotkania zostały wręczone nowym członkom legitymacje oraz oznaki SITP.

Inspiracją do powstania Koła był możliwość przejęcia Punktu Alarmowego-Dyspozycyjnego w Boszkowie od Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Lesznie. Wówczas to członkowie koła przystąpili do sukcesywnego remontu znajdujących się na terenie Punktu trzech domków letniskowych oraz jednego obiektu gospodarczego. Przez minione lata działacze Koła całkowicie wyremontowali domki poprzez: ocieplenie, położenie glazury, powstanie łazienek, kuchni oraz wyposażenie w nowe meble. Ponadto na terenie Punktu znajdują się huśtawki oraz zjeżdżalnia dla dzieci.

Natomiast w 2015 roku została doprowadzona woda z sieci wodociągowej, która dotychczas pobierana była ze studni głębinowej.

Dokonane prace pozwalają na komfortowy wypoczynek dla członków SITP oraz funkcjonariuszy PSP wraz z rodzinami w okresie letnim.

Obecnie Koło Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa posiada 15 członków, którzy czynnie uczestniczą w życiu stowarzyszenia. Prezesem koła od chwili jego założenia jest kolega Maciej Liśkiewicz.